Naše deti a ich nový kamarát Andersen

18.03.2017 15:59

Marec je mesiac knihy a tak sa naša pani starostka  rozhodla, že pre deti pripraví rozprávkovú noc v spoločnosti kníh a najväčšieho rozprávkového spisovateľa Hansa Christiana Andersena. Zážitková noc sa začala o piatej stretnutím v miestnej knižnici, odkiaľ sa večernou prechádzkou všetci presunuli do rekreačného zariadenia Dopravárik. Keď sa deti vybalili, skočili do svojich prezúvok a vybrali si posteľ, na ktorej budú spať, čakala ich spoločná chutná večera.

A keď boli všetky brušká plné, mohlo sa začať s čítaním. Pani starostka si sadla medzi deti a čítala a čítala a čítala. Deti mali so sebou aj svoje obľúbené knihy, ktoré postupne ostatným predstavili. Počas celého večera boli na stoloch k dispozícií  pripravené ovocné misy, na ktorých nechýbali jablká, hrušky, hrozno, mandarinky, banány a rôzne slané aj sladké dobroty.

Po prečítaní rozprávok na deti čakali rôzne spoločné súťaže, spomedzi ktorých mal najväčší úspech stoličkový tanec.

Krátko pred polnocou deti zmohla únava a všetci príjemne unavení zaspali. Ráno program pokračoval. Po výdatných raňajkách prišli na rad tvorivé dielne, kde si mohol každý vyrobiť veľkonočnú dekoráciu. Pre detičky si začali rodičia chodiť krátko pred obedom. Každé z nich dostalo na cestu balíček s ovocím, džúsom a sladkosťami, pečiatku na pamiatku a kopec krásnych spomienok.

A ako dobre vieme, takáto akcia by sa nepodarila bez pomoci dobrých, ochotných a láskavých ľudí.

Obrovské ďakujem v mene detí a ich rodičov patrí:

Za prípravu sály, mäkučkých postieľok a spoločenských priestorov: pani Andrejke Kaliakovej a slečne Ľudke Kulháňovej.

Za plné brušká, pitný režim, výborné pečené buchty, prípravu chutnej večery a raňajok : pani kuchárke Veronike Mesiarikovej, pani Katke Števkovej a pani poslankyni Majke Šurianskej.

Za dozor, láskavý prístup a animačný tím, ktorý sa počas celého podujatia deťom venoval a dohliadal na bezpečnosť : pani starostke Janke,  Lucke Matejovej, Ľubke Balážovej a Zuzke Mendelovej.

Sponzorom, rodičom : Ľubke Balážovej, rodičom Laury Miškovej, rodičom Martinka Segeta a nakoniec pani starostke za sladkosti, slané, džúsy, odmeny do súťaží a úžasnú akciu, z ktorej odchádzali deti s úsmevom na tvári a bohatší o kopec zážitkov.

Viete čo bolo na tomto podujatí najkrajšie? Je dôkazom toho, že deti dokážu stráviť čas plnohodnotne aj v spoločnosti kníh, hier a spoločnej zábavy. Nie len sami zavesení na internete, PC hrách a DVD rozprávkach. Preto sa pani starostka už teraz teší na budúci ročník a verí, že sa noci s Andersenom každý rok zúčastní viac a viac detí.

andersen_001
andersen_002
andersen_003
andersen_004
andersen_005
andersen_006
andersen_007
andersen_008
andersen_009
andersen_010
andersen_011
andersen_012
andersen_014
andersen_016
andersen_017
andersen_018
andersen_019
andersen_020
andersen_021
andersen_022
andersen_023
andersen_024
andersen_025
andersen_026
andersen_027
andersen_029
andersen_030
andersen_031