Dnes má meniny: Adrián Zajtra: Gabriel
Zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok  
Obec Ostrý Grúň » Kultúra a šport ˇ

Predpoveď počasia

Počasie Ostrý Grúň online

Spravodajstvo

Zobraziť všetky správy


Aktuálne oznamy

Zobraziť všetky oznamy

Anketa

Zúčastnili by ste sa zájazdu na Vianočné trhy v Nitre sojené s divadelným predstavením v divadle Andreja Bagara?
 

 

   

 

Kultúra a šport

Marec je mesiac knihy a tak sa naša pani starostka  rozhodla, že pre deti pripraví rozprávkovú noc v spoločnosti kníh a najväčšieho rozprávkového spisovateľa Hansa Christiana Andersena. Zážitková noc sa začala o piatej stretnutím v miestnej knižnici, odkiaľ sa večernou prechádzkou všetci presunuli do rekreačného zariadenia Dopravárik. Keď sa deti vybalili, skočili do svojich prezúvok a vybrali si posteľ, na ktorej budú spať, čakala ich spoločná chutná večera.

Pietne spomienky 2017

23.01.2017 11:23

Každý rok si Ostrý Grúň s veľkou úctou pripomína 64 obetí Krvavej nedele. Smrť prišla do dediny a za sebou zanechala bolesť, plač, prázdnotu. Zomreli nevinní ľudia, ženy, deti. Rodiny ostali roztrieštené, niektoré dokonca úplne vyvraždené. Tým, ktorí prežili sa rana v srdci nikdy nezahojila.

Vo veku 93 rokov opustil svoju milovanú slovenskú vlasť najdlhšie žijúci priamy účastník protifašistického odboja v SNP, generálporučík Ján Husák. Do vojenského neba odišiel len deň pred štedrým dňom vo vojenskej nemocnici v Ružomberku.

Tesne pred Vianocami sa v priestoroch našej MŠ konala vianočná besiedka. Pani učiteľky odviedli zas kus skvelej práce. Pri vystúpení našich detí sa nejednej mamičke či oteckovi tiskali slzy šťastia a dojatia do očí.

8. decembra sa na Obecnom úrade v Ostrom Grúni konalo uvítanie detí do života. Naše detičky, nových malých Grúnčanov, privítali s úsmevom pani starostka Janka a Lucka Matejová.

Okolo pol šiestej večer sa v Ostrom Grúni rozžiaril vianočný stromček. A kto iný by ho rozsvietil ako Mikuláš za výdatnej pomoci detí a svojich dvoch pomocníkov: anjela a čerta.  Za odmenu mu potom najmä detičky z MŠ zaspievali a zarecitovali krásne piesne a básničky. 

V piatok 18. 11. 2016 sa starostka obce Ostrý Grúň zúčastnila pietnych spomienok v obci Tokajík. Tokajícka tragédia alebo masaker v Tokajíku bola odvetná akcia nemeckých jednotiek za pomoc miestneho obyvateľstva partizánom. Tragédia sa odohrala 19. 11 – 20. 11. 1944. Na začiatku vojny mala obec Tokajík 185 obyvateľov, dnes je to len 94.

Obec Ostrý Grúň sa so svojou internetovou stránkou www.ostrygrun.sk umiestnila na 3. mieste v rámci celoslovenskej súťaže obecných internetových stránok. Po dvoch piatych miestach za posledné dva roky sme zopakovali umiestnenie z roka 2012.

Nezávislá porota zložená z odborníkov na webové stránky a samosprávu hodnotí každú webstránku podľa veľkého množstva kritérií. Okrem iného hodnotia aj test reakcie na anonymný e-mail zaslaný na oficiálne mailové adresy, ako a či vôbec obec zverejňuje povinné informácie pre občanov, zverejňovanie odporúčaných informácií a služieb, informácie v oblasti cestovného ruchu, technickú správnosť webu, ovládanie webu a grafické spracovanie.

Môžeme teda s hrdosťou povedať, že naša webstránka je tretia najlepšia na Slovensku a teda môžeme konštatovať, že ponúka občanom podrobné a komplexné informácie. Zároveň Vás prosíme o zaslanie podnetov, aby sme stránku vylepšili a v budúcom ročníku získali lepšie umiestnenie.

Striebro vo vašich vlasoch

Striebro  Vašich vlasov

je náš veľký poklad

striebro vašich vlasov

je múdrosti doklad.