Dnes má meniny: Lea Zajtra: Anastázia
Zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok  

Predpoveď počasia

Počasie Ostrý Grúň online


Aktuálne oznamy

Zobraziť všetky oznamy

Anketa

Zúčastnili by ste sa zájazdu na Vianočné trhy v Nitre sojené s divadelným predstavením v divadle Andreja Bagara?
 

 

   

 

Aktuálne spravodajstvo

Marec je mesiac knihy a tak sa naša pani starostka  rozhodla, že pre deti pripraví rozprávkovú noc v spoločnosti kníh a najväčšieho rozprávkového spisovateľa Hansa Christiana Andersena. Zážitková noc sa začala o piatej stretnutím v miestnej knižnici, odkiaľ sa večernou prechádzkou všetci presunuli do rekreačného zariadenia Dopravárik. Keď sa deti vybalili, skočili do svojich prezúvok a vybrali si posteľ, na ktorej budú spať, čakala ich spoločná chutná večera.

Pietne spomienky 2017

23.01.2017 11:23

Každý rok si Ostrý Grúň s veľkou úctou pripomína 64 obetí Krvavej nedele. Smrť prišla do dediny a za sebou zanechala bolesť, plač, prázdnotu. Zomreli nevinní ľudia, ženy, deti. Rodiny ostali roztrieštené, niektoré dokonca úplne vyvraždené. Tým, ktorí prežili sa rana v srdci nikdy nezahojila.

Vo veku 93 rokov opustil svoju milovanú slovenskú vlasť najdlhšie žijúci priamy účastník protifašistického odboja v SNP, generálporučík Ján Husák. Do vojenského neba odišiel len deň pred štedrým dňom vo vojenskej nemocnici v Ružomberku.

Tesne pred Vianocami sa v priestoroch našej MŠ konala vianočná besiedka. Pani učiteľky odviedli zas kus skvelej práce. Pri vystúpení našich detí sa nejednej mamičke či oteckovi tiskali slzy šťastia a dojatia do očí.

8. decembra sa na Obecnom úrade v Ostrom Grúni konalo uvítanie detí do života. Naše detičky, nových malých Grúnčanov, privítali s úsmevom pani starostka Janka a Lucka Matejová.

Okolo pol šiestej večer sa v Ostrom Grúni rozžiaril vianočný stromček. A kto iný by ho rozsvietil ako Mikuláš za výdatnej pomoci detí a svojich dvoch pomocníkov: anjela a čerta.  Za odmenu mu potom najmä detičky z MŠ zaspievali a zarecitovali krásne piesne a básničky. 

V piatok 18. 11. 2016 sa starostka obce Ostrý Grúň zúčastnila pietnych spomienok v obci Tokajík. Tokajícka tragédia alebo masaker v Tokajíku bola odvetná akcia nemeckých jednotiek za pomoc miestneho obyvateľstva partizánom. Tragédia sa odohrala 19. 11 – 20. 11. 1944. Na začiatku vojny mala obec Tokajík 185 obyvateľov, dnes je to len 94.

Obec Ostrý Grúň sa so svojou internetovou stránkou www.ostrygrun.sk umiestnila na 3. mieste v rámci celoslovenskej súťaže obecných internetových stránok. Po dvoch piatych miestach za posledné dva roky sme zopakovali umiestnenie z roka 2012.

Nezávislá porota zložená z odborníkov na webové stránky a samosprávu hodnotí každú webstránku podľa veľkého množstva kritérií. Okrem iného hodnotia aj test reakcie na anonymný e-mail zaslaný na oficiálne mailové adresy, ako a či vôbec obec zverejňuje povinné informácie pre občanov, zverejňovanie odporúčaných informácií a služieb, informácie v oblasti cestovného ruchu, technickú správnosť webu, ovládanie webu a grafické spracovanie.

Môžeme teda s hrdosťou povedať, že naša webstránka je tretia najlepšia na Slovensku a teda môžeme konštatovať, že ponúka občanom podrobné a komplexné informácie. Zároveň Vás prosíme o zaslanie podnetov, aby sme stránku vylepšili a v budúcom ročníku získali lepšie umiestnenie.

Striebro vo vašich vlasoch

Striebro  Vašich vlasov

je náš veľký poklad

striebro vašich vlasov

je múdrosti doklad.

17 ročný Adam Adamov sa tak ako aj predchádzajúce roky, zúčastnil Majstrovstiev sveta v pretláčaní rukou. Tento rok sa svetový šampionát konal v Blageovgrade v Bulharsku. Po náročnej príprave, tvrdých tréningoch a aj diéte (ešte deň pred samotnou súťažou musel zhodiť 2 kg), sa Adam môže tešiť z titulu vicemajster sveta v juniorskej kategórii do 18 rokov  do 75 kg  na ľavú ruku.