Dnes má meniny: Kornélia Zajtra: Slávka
Zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok  
Obec Ostrý Grúň » Obec ˇ » Osobnosti

Predpoveď počasia

Počasie Ostrý Grúň online

Spravodajstvo

Zobraziť všetky správy


Aktuálne oznamy

Zobraziť všetky oznamy

Anketa

Zúčastnili by ste sa zájazdu na Vianočné trhy v Nitre sojené s divadelným predstavením v divadle Andreja Bagara?
 

 

   

Osobnosti obce

10.03.2011 14:42

jozef-michalov  prof. RNDr. Jozef Michalov, DrSc.

Po ukončení štúdia fyziky na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1958 tri roky učil fyziku a matematiku na strednej škole a od roku 1961 do roku 1991 pracoval v Slovenskej akadémii vied v Bratislave. Celých 30 rokov sa venoval štúdiu fyzikálnych zákonitostí transportu iónov a molekúl vody na krátke a dlhé vzdialenosti cez biologické pletivá. Od roku 1994 pôsobil ako vysokoškolský profesor na viacerých univerzitách.Je autorom viacerých filozoficko-historických a teologických publikácií. Je vysvätený za kňaza. V súčasnosti žije v Bratislave.

miro-bielik PaedDr. Miroslav Bielik

Narodil sa 15. apríla 1949 v Ostrom Grúni. Študoval na Strednej škole knihovníckej v Bratislave a na Pedagogickej Fakulte v Banskej Bystrici, postgraduálne na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave. Jeho trvalým odborným pôsobiskom je Matica slovenská v Martine. Pôsobil tu ako bibliograf, riaditeľ Slovenskej národnej knižnice Matice slovenskej, vedecký tajomník, správca Matice slovenskej a od novembra 2007 ako prvý podpredseda Matice slovenskej a riaditeľ Národného inštitútu slovenského jazyka a literatúry. Žije v Martine a Bratislave.

jan-repisky Ján Repiský

Narodil sa v roku 1942 a v rokoch 1975 - 2010 pôsobil vo funkcii starostu obce. V roku 2010 patril k najstaršie pôsobiacim starostom na Slovensku. V roku 2011 bol vyznamenaný ministrom obrany za starostlivosť o pamätníky.

jan-madar Ján Maďar

Narodil sa 22.10.1911 a celý život pôsobil v Ostrom Grúni. Je známy fotograf. Ako prvý mal v obci bicykel, fotoaparát. Bol všestranným majstrom, opravoval takmer všetko od hodín, cez šijacie mašiny až po moderné kuchynské roboty. Zomrel 2.12.2007 a je pochovaný na miestnom cintoríne.

Pavol Bielik,  ľudový rezbár

Jozef Maslen, významný kronikár Ostrého Grúňa