Dnes má meniny: Kornélia Zajtra: Slávka
Zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok  
Obec Ostrý Grúň » Samospráva ˇ » Starosta » Starostka informuje

Predpoveď počasia

Počasie Ostrý Grúň online

Spravodajstvo

Zobraziť všetky správy


Aktuálne oznamy

Zobraziť všetky oznamy

Anketa

Zúčastnili by ste sa zájazdu na Vianočné trhy v Nitre sojené s divadelným predstavením v divadle Andreja Bagara?
 

 

   

Starostka informuje

Vážení občania,
tentokrát začnem trošku netradične, a to s prianím nádherného májové dňa. Začal sa najkrajší mesiac v roku, mesiac lásky, tak by som všetkým chcela popriať tie najkrajšie jarné dni a nech nie len tento mesiac, ale po celý rok sme k sebe milí, dobrí a láskaví.  Veď rozdávať radosť a lásku naokolo nás nestojí takmer nič a predsa tak veľa to pre každého znamená.

Vážení občania,
mesiac marec sa začal výročnou schôdzou Miestnej organizácie Jednoty dôchodcov, ktorá sa konala v rekreačnom zariadení Dopravárik. Okrem iného sa na ňom konala voľba predsedu, ktorým sa opäť stala p. Irena Bieliková. Prvý marcový týždeň prebehlo školenie zamestnankýň obecného úradu v oblasti daní a nasledovalo školenie BOZP všetkých zamestnancov obce.

 

Veľkonočná radosť

Jar – krátke slovo, ale má v sebe veľkú moc. Jar je obdobie znovuzrodenia, začiatok nového života. Pre nás, má však toto obdobie oveľa väčší význam, pretože sú pred nami najväčšie sviatky, počas ktorých si pripomíname utrpenie, smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Vzkriesenie Pána Ježiša je pre nás príkladom, čo máme vo svojom živote aj my uskutočniť. Ježiš vo veľkonočné ráno vstal z mŕtvych a začal nový život v oslávenom tele.

S Veľkou nocou sa spája aj množstvo zvykov, tradujú sa z generácie na generáciu a dotvárajú veľkonočnú atmosféru. Sú to však iba symboly a zvyky, ktoré nemôžu zakryť pravý odkaz sviatkov. Aj keby sa všetky čokoládové vajíčka a figúrky roztopili a všetky voňavky stratili svoju vôňu, ešte stále nepominul dôvod na radosť. Pretože veľkonočná radosť sa ukrýva úplne inde. Je to radosť z víťazstva!  Ježiš svojim zmŕtvychvstaním získal hneď niekoľko víťazstiev. Zvíťazil nad peklom i diablom, ktorý bol porazený na dreve kríža. Porazil všetkých nepriateľov pravdy, ktorí mu napriek mnohým zázrakom nechceli veriť.  Ježišove víťazstvá by mali priniesť do nášho života pokoj a radosť. Pokoj je darom veľkonočných udalostí. A kde je pokoj, tam musí byť aj radosť. Kto je šťastný, mal by sa so svojim šťastím podeliť. Je to výzva hlavne pre dnešný svet. Dnešná doba je charakteristická napätím a stresom. Každý sa ponáhľa a nikto nemá na nič čas. A tak v kolotoči každodenných povinností človek túži po pokoji a hľadá aspoň malú oázu pokoja.

Preto si želám, aby každý jeden z nás našiel zmysel života v Zmŕtvychvstalom Kristovi. Príjemné a požehnané prežitie Veľkonočných sviatkov, maminkám a dcérkam veľa vody, šibačov, chlapom a chlapcom veľa zábavy a všetkým radostnú rodinnú pohodu

praje v mene svojom a v mene pracovníkov Obecného úradu,

starostka obce Jana Angletová

Vážení občania,
dovoľte aby som Vás opäť informovala o mojej činnosti v našej obci. Z dôvodu pracovného vyťaženia a množstva povinností sa Vám prihováram s dvojmesačným vydaním, ktoré zahŕňa najdôležitejšie udalosti, činnosti a moju prácu za mesiace január a február.
Najdôležitejšie podujatie, ktoré sa každoročne koná v obci Ostrú Grúň sú nepochybne Pietne spomienky.  Deň pred nimi, v sobotu 20. januára sme opäť , už po druhý krát, spolu so 64 najmladšími občanmi našej obce, ich rodičmi a súrodencami vypustili do neba balóny, na znak spomienky a úcty k 64 zavraždeným občanom z krvavej nedele. Večer sa potom konala beseda na tému SNP so Stanislavom Mičevom, riaditeľom múzea SNP a pani Máriou Holubovou, profesorkou UMB v BB.

Vážení občania,
dovoľte aby som sa Vám prihovorila opäť, a to prvým informačným bulletinom v tomto roku. Verím, že vianočné sviatky ste prežili v pokoji a počas dní voľna ste načerpali novú energiu do roku 2018.

Osobný list starostky!

01.01.2018 23:22

dovoľte, aby som sa Vám prihovorila v prvých chvíľach nového roka 2018. Včerajším dňom sme uzatvorili poslednú kapitolu starého roka 2017 a môžeme si povedať, že sme prežili ďalší náročný rok. Dnes stojíme na prahu nového roka s nádejou, že bude lepší a krajší ako rok predchádzajúci, ktorý sa práve skončil

Vážení občania Ostrého Grúňa,
dovoľte aby som sa Vám prihovorila posledným informačným letákom v tomto roku. Ten nasledujúci bude informovať o mojej práci v mesiaci december a k Vám sa dostane až v novom roku.

Vážení občania Ostrého Grúňa!
Ani sme sa nenazdali a za nami je ďalší mesiac. Nezabudnite si v nedeľu zmeniť čas z letného na zimný, tzn. posunúť si hodiny z 3:00 na 2:00 hod.
V mesiaci október sa podarilo urobiť pre obec kus práce. Za tri najdôležitejšie aktivity považujem :

Vážení občania Ostrého Grúňa!

Rozhodla som sa, že v rámci skvalitnenia informovanosti mojej práce na poste starostky obce a činnosti Obecného úradu, Vás budem každý mesiac informovať  o aktivitách, ktoré súvisia s mojou funkciou. Verím, že sa tento mesačný bulletin stane obľúbeným a každý mesiac očakávaným zdrojom obsiahlych informácií, ktorý vám pomôže zorientovať sa v činnostiach a aktivitách Obecného úradu Ostrého Grúňa.