Dnes má meniny: Kornélia Zajtra: Slávka
Zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok  
Obec Ostrý Grúň » Pre TURISTOV ˇ

Predpoveď počasia

Počasie Ostrý Grúň online

Spravodajstvo

Zobraziť všetky správy


Aktuálne oznamy

Zobraziť všetky oznamy

Anketa

Zúčastnili by ste sa zájazdu na Vianočné trhy v Nitre sojené s divadelným predstavením v divadle Andreja Bagara?
 

 

   

Pre TURISTOV

V roku 2014 sme v Kľakovskej doline vybudovali sieť cyklotrás, do ktorej patrí i naša obec.

Podrobný popis cyklotrás nájdete na www.klakovskadolina.sk.

alt

Kosa je poľnohospodársky nástroj slúžiaci k obojručnému koseniu, žatiu, sekaniu alebo rezaniu. Človek pracujúci s kosou je označovaný ako kosec.

Kosenie patrí k dávnej tradícii. Kosením sa zabezpečovala potrava pre zvieratá a pre ľudí. Obec Ostrý Grúň vo svojej histórii tvorilo väčšinou poľnohospodárske obyvateľstvo. Práve kvôli tomu vedel kosiť každý. Zachovanie tohto kultúrneho dedičstva i pre súčasné generácie bolo podnetom na zorganizovanie súťažného kosenia.

O obci Ostrý Grúň

01.03.2012 00:57

Obec Ostrý Grúň sa nachádza na strednom Slovensku v okrese Žarnovica, Banskobystrickom samosprávnom kraji. Vzialenosť autom z Bratislavy je 1,5 hodiny, z Banskej Bystrice 45 minút.

Náročná trasa začína v strede obce Ostrý Grúň a končí v štátnej prírodnej rezervácii Buchlov.

Grafické znázornenie trasy...

Náročná trasa s dĺžkou 27 km pre horské bicykle začína v strede obce Ostrý Grúň, pokračuje Klenovou dolinou cez Rúbaný vrch, Kláštorskú skalu na Vtáčnik. Späť sa ide cez Partizánsku chatu, Ivanov Salaš, Cestný most Pokuty, lyžiarske stredisko Ski Blanc späť do Ostrého Grúňa.

Grafické znázornenie cyklotrasy...

Náročná cyklotrasa pre horské bicykle. Najnáročnejší úsek je z Partizánskej chaty do Kľaku. Je však možné sa i vrátiť z Partizánskej chaty po asfaltovej ceste späť do Ostrého Grúňa. Cestou sa nachádzajú nasledovné pamiatky: Cestný most pokuty, teplý prameň, Ivanov salaš, Partizánska chata (blízko je i Pokutský vodopád), les Škurátka, Pamätník SNP Kľak a Pamätník SNP Ostrý Grúň.

Grafické znázornenie cyklotrasy...

Trasa: Žarnovica - Horné Hámre - Župkov - Hrabičov - Pilka - Kollárová - Pavlova Lúčka - Megová - Podkľak - Pilka - Žarnovica. Celková dĺžka chodníka je 32 km.

Cestný most Pokuty

02.04.2011 15:07

V Kľakovskej doline sa dodnes zachovalo niekoľko skromných stôp po lesnej železničke. Najzaujímavejšou a najzachovalejšou stavbou je zemný most Pokuty, ktorý je unikátom pri stavbe lesných železníc. Dávne časy jeho výstavby pripomína tabuľka na štíte priečelia mosta s nápisom: STAVĚNO 1926.
Túra z Ostrého Grúňa trvá 1,5 hod.
Viac informácií nájdete kliknutím tu.

Pokutská dolina

02.04.2011 15:01

Pokutská dolina ponúka krásny zážitok z obkolesenej prírody. Začína pod Ostrým Grúňom a končí na Partizánskej chate. Povrch je asfaltový a je vhodný na cykloturistiku, beh i pešiu turistiku. Cestou prechádza popod zaujímavosť Cestný most Pokuty. Celková dĺžka trasy je 10 km.

Suchá skala

02.04.2011 14:59

Suchá skala sa nachádza v blízkosti Ostrého Grúňa a ponúka krásny výhľad na pohorie Vtáčnik ako i celú obec.
Túra je nenáročná, trvá približne 1 hodinu.