Ostrý Grúň
Ostrý Grúň

Oznamy

#

Vetranie - prevencia pred COVID-19

Dátum: 25. 7. 2022

COVID-19 sa šíri vzduchom prenášanými časticami a kvapôčkami. Ľudia, ktorí sú infikovaní COVID-19, môžu pri výdychu uvoľňovať častice a kvapôčky, ktoré obsahujú vírus SARS-CoV-2 (napr. tiché dýchanie, rozprávanie, spev, cvičenie, kašeľ, kýchanie).

#

REGULAČNÉ OPATRENIA Z DÔVODU NEDOSTATKU VODY

Dátum: 22. 7. 2022

Oznamujeme občanom, že z dôvodu nepriaznivých klimatických podmienok došlo k výraznému poklesu výdatnosti vodných zdrojov, z ktorých je zásobovaná naša obec.

#

INFLAČNÁ POMOC

Dátum: 12. 7. 2022

Ako o ňu požiadať a kto má na ňu nárok?

#

BEZPLATNÉ DLHOVÉ PORADENSTVO

Dátum: 12. 7. 2022

Pobočky BEZPLATNÉHO DLHOVÉHO PORADENSTVA sú zriaďované v mnohých mestách na Slovensku a poskytujú poradenstvo občanom, ktorí majú dlhodobé alebo krátkodobé finančné - ekonomické problémy.

POLÍCIA VARUJE SENIOROV 1

POLÍCIA VARUJE SENIOROV

Dátum: 29. 6. 2022

Z dôvodu zvýšeného počtu prípadov podvodov na senioroch Vás Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiari nad Hronom žiada, aby ste boli obozretní pred podvodníkmi, ktorí sa snažia podvodným spôsobom vylákať od nich peniaze.

#

Študujte na vysokej škole v Žarnovici

Dátum: 24. 6. 2022

V letáku nájdete ponuku akreditovaných študijných programov.

#

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Dátum: 24. 6. 2022

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme (50 m od hranice lesného pozemku) v územnom obvode okresov Žiar nad Hronom, Žarnovica a Banská Štiavnica od 24.06.2022 od 12,00 hod do odvolania.

#

WiFi pre Teba úspešne spustené

Dátum: 21. 6. 2022

S radosťou Vám oznamujeme, že projekt WiFi pre Teba je úspešne spustený. Po niekoľkých rokoch a niekoľkokrát opravovanému a prerábanému projektu sa nám ho konečne podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Dnes v obci Ostrý Grúň nájdete voľne dostupný wifi signál.

#

LEN STLAČENÝ ODPAD JE DOBRÝ ODPAD

Dátum: 31. 5. 2022

Platí to hlavne pre kartónové krabice, plastové obaly, ale aj pre nápojové kartóny z mlieka či džúsov.

#

DOBROVOĽNÁ VOJENSKÁ PRÍPRAVA

Dátum: 31. 5. 2022

Kampaň MO SR k dobrovoľnej vojenskej príprave.

#

Ponuka voľného pracovného miesta

Dátum: 3. 5. 2022

Obecný podnik Ostrý Grúň s.r.o.,r.s.p. ponúka voľné pracovné miesto na administratívne a účtovné práce. Potrebná znalosť podvojného účtovníctva. Podmienka minimálne 21% uznaného zdravotného znevýhodnenia a vodičský preukaz skupiny "B".

ilustračná fotografia

Možnosť prevzatia kompostéra na obecnom úrade

Dátum: 3. 5. 2022

Oznamujeme občanom, ktorí prejavili záujem o kompostéry a ktoré sú už k dispozícii, aby si ich prišli prevziať v čase úradných hodín a zároveň podpísali prevzatie kompostéra na OcU Ostrý Grúň. Dôchodcom bude zabezpečený osobný dovoz kompostérov za pomoci pracovníkov Obecného podniku.

#

Zmena otváracích hodín miestnej predajne Coop Jednota

Dátum: 19. 4. 2022

Vedúca predajne Coop Jednota v Ostrom Grúni oznamuje občanom, že sa od dnes t.j. 19.04.2022 až do odvolania menia otváracie hodiny nasledovne: pondelok až piatok od 6.00 hod. do 13.00 hod. V sobotu od 6.00 hod. do 11.00 hod. z prevádzkových dôvodov.

#

Pomoc Ukrajincom

Dátum: 4. 4. 2022

Pomoc Ukrajine a Ukrajincom je momentálne aktuálna téma. Týka sa to aj nás, nakoľko v našom rekreačnom zariadení sme poskytli útočisko pre ľudí utekajúcich pred vojnou. Potrebujú našu pomoc a to buď finančnú alebo potravinovú.

#

Modernizácia pouličného osvetlenia

Dátum: 29. 3. 2022

V týchto dňoch sa obec modernizuje výmenou starého pouličného osvetlenia za nové, moderné LED svetlá. Prinesie to lepšie osvetlenie našej obce a zároveň výraznú úsporu elektrickej energie. Ostrý Grúň sa tak zaradí medzi obce, ktoré budú kompletne nasvietené modernými LED svetlami.

#

Ostrý Grúň pomáha Ukrajine

Dátum: 28. 3. 2022

Obec Ostrý Grúň pomáha utečencom z Ukrajiny a ponúka svoje rekreačné zariadenie Dopravárik na ich prechodné ubytovanie. V súčasnosti máme ubytovaných 33 ľudí, z toho 17 detí, a ďalší sú na ceste.

#

Ponuka na odvoz opílenej haluziny

Dátum: 14. 3. 2022

Oznamujeme občanom, ktorí majú záujem o vývoz haluziny, je potrebné sa nahlásiť na obecný úrad buď osobne alebo telefonicky na tel. čísle 045/6866114.

#

Pozor na obchodníkov s ľuďmi!

Dátum: 3. 3. 2022

Dávame Vám do pozornosti informačné letáky v slovenskom a ukrajinskom jazyku ako preventívny materiál proti obchodovaniu s ľuďmi. Vzhľadom na momentálnu situáciu môže dochádzať nielen na ukrajinských hraniciach k obchodovaniu s ľuďmi.

#

Zálohujme, ale nezabúdajme triediť odpad

Dátum: 25. 2. 2022

Ako už isto viete, k vratným fľašiam zo skla pribudlo od 1. januára 2022 zálohovanie nápojových PET fliaš a nápojových plechoviek.

#

Vypracovanie energetického auditu pre obecné budovy v obci Ostrý Grúň

Dátum: 25. 2. 2022

Obec Ostrý Grúň bola úspešná so svojou žiadosťou v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia a získala 24.425,14,- eur na projekt „Vypracovanie energetického auditu pre budovy v obci Ostrý Grúň“.

#

Zrekonštruované informačné tabule

Dátum: 8. 2. 2022

Dnes Obecný podnik Ostrý Grúň osadil zrekonštruované obecné tabule, ktoré sme opravovali počas zimných dní. V dielni sú ďalšie, ktoré postupne rekonštruujeme. A tie, ktoré ešte stoja v obci sa dočkajú opravy a nového náteru, aby naša obec bola čo najkrajšia.

#

VÝSLEDKY SČÍTANIA OBYVATEĽOV V NAŠEJ OBCI

Dátum: 26. 1. 2022

V našej obci žije celkom 539 oby­vateľov, miernu prevahu majú muži, ktorí tvoria 52,32 % populácie. Vyplýva to z údajov Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB), ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR (údaje sú platné k 1.1. 2021).

#

Zvyšujeme kvalitu zimnej údržby obecných ciest

Dátum: 27. 12. 2021

Na skvalitnenie zimnej údržby obecných ciest sme zakúpili profesionálny posýpač.

#

Informácie ÚVZ SR: Domáca izolácia, karanténa a čo robiť po pozitívnom teste

Dátum: 2. 12. 2021

V záujme informovania občanov si Vám v prílohe dovoľujeme poskytnúť súhrnnú informáciu od ÚVZ SR o podmienkach domácej izolácie pozitívne testovaných na COVID-19 a karantény ich úzkych kontaktov. V čase neprestajne vysokého denného počtu nových prípadov sú to užitočné informácie.

Ukončenie prevádzky modulu Informácie e-mailom 1

Ukončenie prevádzky modulu Informácie e-mailom

Dátum: 30. 11. 2021

Vážení občania, k 30.11.2021 bude ukončená prevádzka modulu Informácie e-mailom. Pokiaľ chcete mať aj naďalej k dispozícii dôležité informácie od nás, tak je pre Vás určená mobilná aplikácia – V OBRAZE.

#

Obecný podnik v reportáži RTVS

Dátum: 16. 11. 2021

Náš obecný podnik sme zriadili vo forme sociálneho podniku, ktorý sme nazvali Obecný podnik Ostrý Grúň, s.r.o, r.s.p. Všimli si nás aj v RTVS a o našom obecnom podniku natočili reportáž.

#

Mimoriadne núdzové opatrenia proti šíreniu afrického moru ošípaných

Dátum: 6. 8. 2021

Africký mor ošípaných (AMO) je vysoko nákazlivá vírusová choroba, ktorá sa nachádza v krvi, tkanivových tekutinách, vnútorných orgánoch, v sekrétoch a exkrétoch chorých a uhynutých zvierat a v ich svalovine.

#

ZVOZ OPÍLENÝCH KONÁROV

Dátum: 11. 3. 2021

Zabezpečíme zvoz drevnej hmoty po opilovaní stromov. Túto drevnú hmotu je potrebné umiestniť na také miesto, kde je možný prístup s traktorom a vlečkou. Záujem o túto službu je potrebné nahlásiť na obecný úrad.

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie do Vášho telefónu

Dátum: 26. 3. 2020

Pripravili sme pre Vás jednoduchý a rýchly spôsob, ako mať aktuálne informácie z našej obce vo Vašom mobilnom telefóne, alebo tablete. Stačí si zdarma nainštalovať mobilnú aplikáciu V OBRAZE.

Ponúkame možnosť vyčerpania žúmp a septikov  1

Ponúkame možnosť vyčerpania žúmp a septikov

Dátum: 16. 5. 2019

Obecný podnik Ostrý Grúň Vám ponúka možnosť vyčerpania žúmp a septikov obecným fekálnym vozidlom. Zvozy sa budú uskutočňovať štvrtky a piatky v týždni.

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Dopravárik

Kalendár vývozu odpadu

mobilná aplikácia

 

facebook

youtube

kamera

Región Gron