Ostrý Grúň - Zjednodušená verzia stránok
Nastavenie veľkosti písma
+

Fotogaléria - "SLOBODNÍ - ŽENATÍ"

Sobotné popoludnie patrilo v Ostrom Grúni futbalu. Uskutočnil sa tradičný obecný futbalový zápas "slobodní - ženatí".

V sobotu 19.6.2021 zorganizovala TJ Ostrý Grúň tradičný futbalový zápas "slobodní - ženatí". Prípravy začali už od skorého rána. Viacero dobrovoľníkov sa podujalo pripraviť ihrisko. Kosili, „lajnovali“ a vešali sieťky na bránky. Čas zápasu sa neúprosne blížil a ortuť v teplomeroch nekompromisne stúpala. Pribudlo tekuté občerstvenie a aj miestni hasiči boli pripravení schladiť vzduch a pokropiť ihrisko. Čierne mraky nad Vtáčnikom však rozhodli o tom, že vráta na zbrojnici nebude treba ani otvárať. Po polhodinovom prudkom lejaku rozhodca a predseda TJ v jednej osobe zazrel nad Prochotom spoza trhajúcich sa mrakov náznaky modrej oblohy. Usúdil, že je už najvyšší čas presunúť sa zo šatní na ihrisko. V posledných kvapkách letnej búrky prebiehala rozcvička a dohadovanie základných zostáv, čo predseda TJ využil a zbehol domov nafúkať lopty. Po jeho návrate už slnko naplno svietilo, začiatku zápasu nič nebránilo a po úvodnom fotení rozhodca prvý raz fúkol do píšťalky. Úvodný výkop patril ženatým, ale prvý gól zaznamenali slobodní. Ženatí sa rýchlo otriasli a stav zápasu z nariadenej jedenástky obratom vyrovnali. Hráči, najmä na strane ženatých, „hokejovo“ striedali, hra sa vyrovnala a šance na oboch stranách pribúdali. V 16.minúte mohli ísť do vedenia opäť slobodní, ale rozhodca im pre odpískaný ofsajd gól neuznal. O 15 minút neskôr už bolo všetko v súlade s pravidlami, slobodní sa dočkali a viedli 2:1. Ich vedenie však trvalo necelú minútu, ženatí po rozohrávke v strede ihriska ihneď založili útok a po prestrelení dvoch brániacich hráčov, prízemnou strelou, stav zápasu opäť vyrovnali. V závere 1. polčasu, keď zvony na kostolnej veži odbíjali šiestu hodinu po obede, sa ženatí vypli k zvýšenému výkonu, ktorý pred polčasovým hvizdom korunovali gólom a slobodných odprevádzali do šatní s jednogólovým mankom.

Po krátkej prestávke a občerstvení v bufete sa hráči vrátili na ihrisko, vymenili si strany, počkali na meškajúceho rozhodcu a 2. polčas sa mohol začať.

Úvod druhého polčasu ženatí nezachytili, slobodní v rozpätí pár minút zaznamenali dva góly, stav otočili a razom viedli 4:3. Ženatí sa konečne mysľou vrátili na ihrisko, hru vyrovnali, aj za pomoci rozhodcu, ktorý slobodným občas zapískal fantómové ofsajdy. Slobodní sa však nenechali odradiť, do polovice druhého polčasu pridali ďalšie dva góly a viedli už 6:3. Zrejme si mysleli, že ženatých už majú na lopatkách, tí to však nevzdávali, načreli do rezervoára svojich posledných síl a striedačky, zápas v závere aj s pomocou presilovky ešte zdramatizovali. Najprv sa stopér ženatých vybral do obranného pásma slobodných, kde po sérii prihrávok a dlhoročných futbalových skúsenostiach, vymietol slobodným spoza šestnástky šibenicu. Ženatí na rozhodcu naliehali, aby im tento najkrajší gól zápasu uznal za dva. Zostane tajomstvom, ako sa s rozhodcom dohodli, ale v závere zápasu pridali ženatí ešte jeden gól a vzápätí rozhodca zápas ukončil. Zápas sa oficiálne skončil výsledkom 6:5 pre slobodných a možno aj remízou 6:6, teda ak došlo k dohode ženatých s rozhodcom. To sa však už nikto nedozvie, lebo kameramanovi zlyhala nahrávacia technika a tak koniec zápasu zostane už len v mysliach prizerajúcich sa fanúšikov a fanúšičiek. Keď sa už mnohí hráči ponáhľali do bufetu, predseda TJ a rozhodca v jednom nariadil kopanie jedenástok, aby sa konečne určil víťaz zápasu. Brankár ženatých už mal načapované, do brány sa mu veľmi nechcelo a tak ho v bráne zastúpil hráč, ktorý nikdy vo svojej bohatej futbalovej kariére predtým nechytal. Na výsledok jedenástok to však žiadny vplyv nemalo, nakoľko slobodní síce všetky strely na bránku premenili na gól, avšak o jednu strelu viac ako ženatí dali mimo brány a tak sa kopanie jedenástok skončilo víťazstvom ženatých v pomere 9:8. To už bol skutočný záver futbalového popoludnia, poniektorí hráči sa vybrali do šatní, iní rovno do bufetu a všetci spoločne, aj so svojimi rodinami, prebrali práve skončený zápas. Skonštatovali, že to bol výborne strávený čas a zhodli sa na tom, že podobný zápas by sa mohol opakovať častejšie.

A kto napokon zvíťazil ? To nie je až tak dôležité, dôležitejšie je, že zvíťazila dobrá nálada a spoločne strávený čas. Tak niekedy nabudúce...športu zdar a futbalu zvlášť!

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na organizácii pekného športového popoludnia a taktiež všetkým zúčastneným.

Spomínané video zo zápasu si môžete pozrieť tu.

Dátum vloženia: 20. 6. 2021 18:39
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 6. 2021 16:58
Autor: Správca Webu