Ostrý Grúň
Ostrý Grúň

Aktuality

#

Smútočný oznam

Dátum: 5. 6. 2020

So zármutkom Vám oznamujeme, že nás navždy opustila naša drahá spoluobčianka, p. Emília Gregorová, vo veku nedožitých 90 rokov. Posledná rozlúčka so zosnulou bude dňa 08.06.2020 v Dome smútku v Ostrom Grúni o 15.00 hod. so sv. omšou.

Česť jej pamiatke!

#

Obecný úrad bude opäť prístupný v štandardných úradných hodinách

Dátum: 29. 5. 2020

Na základe prijatých opatrení vlády SR a usmernení hlavného hygienika, bude Obecný úrad v Ostrom Grúni od 1.6.2020 prístupný verejnosti v štandardných úradných hodinách. Do priestorov OU vstupujte s prekrytím horných dýchacích ciest (rúška, šál, šatka) Do jednotlivých kancelárií vstupujte po jednom, používajte dezinfekčné prípravky na dezinfekciu rúk. Zamestnanci môžu náhodnou kontrolou merať teplotu bezkontaktným spôsobom a v prípade zvýšenej teploty občana požiadať, aby z dôvodu ochrany zdravia spoluobčanov zvážil ďalší pohyb v priestoroch OU. Odporúčame aj naďalej dodržiavať všetky aktuálne odporúčania a nariadenia hlavného hygienika SR a vlády SR.

#

Miestna knižnica bude opäť otvorená

Dátum: 29. 5. 2020

Miestna knižnica bude od 1.6.2020 opäť pre verejnosť otvorená podľa stanovených otváracích hodín a bezpečnostných opatrení. Knižnica bude otvorená každú stredu od 17.00 hod. - 17.30 hod. V priestoroch knižnice je povinnosť nosiť rúško. Pohyb v knižnici je obmedzený.

#

Obnovujú sa školské autobusové spoje

Dátum: 27. 5. 2020

V nadväznosti na otváranie základných a materských škôl pribudnú v cestovných poriadkoch prímestských autobusov SAD Zvolen ranné a popoludňajšie školské spoje. Nepôjde však o úplný návrat do bežného režimu. Ide predovšetkým o autobusy, ktoré vozia deti z menších obcí do spádových škôl, najviac spojov pribudne ráno medzi 6. a 8. hodinou a medzi 12. a 15. hodinou popoludní.

Zmeny cestovných poriadkov budú platiť od pondelka 1. júna vrátane. Odporúčame cestujúcim, aby venovali pozornosť cestovným poriadkom, nakoľko sa nejedná o úplný návrat do bežného režimu. Župa nebude posilňovať spoje, ktoré využívali prevažne stredoškoláci a ktoré premávali v exponovaných časoch viackrát za hodinu medzi okresnými mestami.

Posilnenie školských liniek v cestovných poriadkoch by malo podľa našich informácií plne zabezpečovať dopravnú obslužnosť v súvislosti s otváraním základných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

#

Otvorenie Materskej školy v Ostrom Grúni

Dátum: 25. 5. 2020

Obec Ostrý Grúň, ako zriaďovateľ materskej školy obnovuje prevádzku v materskej škole od 1.6.2020 a stanovuje nasledovné podmienky:

#

Informácie z Okresného úradu Žarnovica - odbor krízového riadenia

Dátum: 8. 4. 2020

V prípade, že by bolo potrebné testovanie na COVID-19, osoba sa musí nahlásiť u svojho všeobecného lekára, ktorý odporučí resp. neodporučí na testovanie.

#

Oznámenie o realizácii projektu Wifi pre Teba

Dátum: 8. 4. 2020

Názov projektu: Wifi pre Teba
ITMS2014+: 311071X918
Operačný program: Integrovaná infraštruktúra
Prioritná os: 7. Informačná spoločnosť
Špecifický cieľ: 7.1 Zvýšenie pokrytia širokopásmovým internetom / NGN

#

Odklad platenia školských poplatkov v ZŠ s MŠ Župkov

Dátum: 7. 4. 2020

Platí od apríla 2020 pre základnú školu a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Obce Župkov /materská škola, školská jedáleň, školský klub detí/ počas trvania mimoriadnej situácie v súvislosti s COVID-19. Odklad platí do odvolania.

#

Prevencia proti kriminalite

Dátum: 31. 3. 2020

Z dôvodu predchádzania trestnej činnosti v súčasnej krízovej situácii sa odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR rozhodol pripraviť leták obsahujúci krátke rady a odporúčania.

#

Ostrogrúnska ostrá kosa sa v roku 2020 konať nebude !

Dátum: 31. 3. 2020

Naša tradičná akcia Ostrogrúnska ostrá kosa, ktorá bola naplánovaná na 27.6.2020 je zrušená vzhľadom na rozširujúcu sa epidémiu koronavírusu a opatrení, ktoré ju sprevádzajú.

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie do Vášho telefónu

Dátum: 26. 3. 2020

Pripravili sme pre Vás jednoduchý a rýchly spôsob, ako mať aktuálne informácie z našej obce vo Vašom mobilnom telefóne, alebo tablete. Stačí si zdarma nainštalovať mobilnú aplikáciu V OBRAZE.

#

Merače rýchlosti už aj v našej obci

Dátum: 25. 3. 2020

V pondelok 23. marca firma Bellimpex nainštalovala v našej obci dva merače rýchlosti.

#

Kam patria použité rúška a rukavice ?

Dátum: 24. 3. 2020

Použité jednorazové rúška ani rukavice nepatria do triedeného zberu. Vhoďte ich do plastového vrecka a to vyhoďte do ZMESOVÉHO odpadu.

#

Tvorme menej odpadu a buďme zodpovední! Teraz je to dôležitejšie ako kedykoľvek predtým

Dátum: 20. 3. 2020

Koronavírus zasiahol nielen Slovensko, ale paralyzoval väčšinu Európy a týka sa celého sveta. Tento problém sa dotkol všetkých oblastí nášho života a prináša mnohé obmedzenia. Nevynímajúc ani nakladanie s odpadmi.

#

OZNAM LEKÁROV NÁŠHO REGIÓNU

Dátum: 9. 3. 2020

Prosíme pacientov, rodičov a deti, aby v súvislosti so súčasnou epidemiologickou situáciou zvážili svoje osobné návštevy v čakárňach a ambulanciách lekárov v našej oblasti. Navštevovať by ste ich mali len v prípade závažnejších problémov. V prípade neistoty o zdravotnom stave kontaktujte telefonicky vášho lekára. V prípade podozrenia na ochorenie súvisiace s koronavírusom volajte na infolinku koronavírus UVZ Banská Bystrica, ktorá je k dispozícii na telefónnom čísle 0918659580.

Ďakujeme za porozumenie.

#

AKO ZNÍŽIŤ RIZIKO INFEKCIE KORONAVÍRUSOM?

Dátum: 3. 3. 2020

Umývajte si ruky mydlom a vodou alebo prostriedkom na báze alkoholu. Zakrývajte si nos a ústa, keď kašlete a kýchate vreckovkou, alebo ohnutým lakťom. Vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky nádchy alebo chrípky. Mäso a vajíčka dôkladne prevarte. Zabráňte nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami.

Identifikácia a registrácia ošípaných pri ohrození AMO. 1

Identifikácia a registrácia ošípaných pri ohrození AMO.

Dátum: 17. 12. 2019

Regionálna veterinárna a potravinová správa Žiar nad Hronom na základe vývoja nákazovej situácie v africkom more ošípaných na Slovensku i v okolitých krajinách, relevantnej legislatíve týkajúcej sa registrácie chovov ošípaných, ako aj odporúčania veterinárnych expertov EÚ, Vás informuje o nasledovných skutočnostiach:

Upozornenie na nesprávne triedenie separovaného odpadu 1

Upozornenie na nesprávne triedenie separovaného odpadu

Dátum: 28. 5. 2019

Mestský podnik služieb s. r. o. Žarnovica ako odberateľ separovaného zberu z našej obce zistil, že v našej obci nedochádza k triedeniu odpadu v súlade s  § 4 ods. 6 zákona č. 329/2018 Z. z. o poplatkoch za uloženie odpadov.

Ponúkame možnosť vyčerpania žúmp a septikov  1

Ponúkame možnosť vyčerpania žúmp a septikov

Dátum: 16. 5. 2019

Obec Ostrý Grúň Vám ponúka možnosť vyčerpania žúmp a septikov obecným fekálnym vozidlom. Zvozy sa budú uskutočňovať stredy a štvrtky v týždni.

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

Mobilná aplikácia

mobilní aplikace V OBRAZE
Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google Play

App Store

Dátum a čas

Dnes je sobota, 6.6.2020, 2:21:53

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Dopravárik

Kalendár vývozu odpadu

mobilná aplikácia

 

facebook

youtube

kamera

Región Gron