Výber jazyka

Príhovor starostu obce ku Dňu matiek

Príhovor starostu obce ku Dňu matiek 1

Milé mamy, staré mamy!

Deň matiek možno právom označiť za prvý sviatok pre každého syna, dcéru, vnúčatá i tie najmenšie pravnúčatá. Nie je to náhoda, že tento významný deň je zaradený do najkrajšieho mesiaca v roku. Májový mesiac viac ako iný evokuje mýtus lásky. Možno z lásky, možno z potešenia, možno z túžby po niečom krásnom vzniká nový život – dieťa. Je vítané, očakávané i neočakávané. Klope na ženské srdce samo, oslovuje ho a dôveruje mame. Matka je jediná, ktorá pri svojom dieťati stojí keď zablúdi, jediná ktorá verí, keď ho všetci odsudzujú a jediná, ktorá miluje, keď všetci nenávidia. Pritom sama je zraniteľná, citlivá a často unavená. Zastavme sa na chvíľu vo víre všednosti a neodkladných povinností a chyťme do dlaní matkinu ruku. Ochraňujme a hlaďme ju v čase jej plnohodnotných rokov života.

Dovoľte mi týmto, aby som vyjadril svoj obdiv všetkým matkám a zaželal im, aby ich sviatok vydržal v našich mysliach a srdciach nielen v mesiaci máj, ale po celý rok.

Prajem Vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat mali vždy radosť.  Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia. V mene Vašich detí Vám ďakujem za každé milé slovo, bozk, úsmev, povzbudenie, ale aj pokarhanie, lebo aj to treba k životu, aby človek nezablúdil. Buďte nám zdravé, krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky.

V mene svojom, poslancov obecného zastupiteľstva a v mene obecného úradu Vám prajem Veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody.

Mgr. Július Remenár

starosta obce