Ostrý Grúň - Zjednodušená verzia stránok
Nastavenie veľkosti písma
+

Fotogaléria - Predstavenie mobilnej aplikácie znázorňujúcej obec počas II. svetovej vojny

Dňa 28. marca 2019 firma ENLI, s.r.o. odprezentovala a uviedla do prevádzky mobilnú vzdelávciu aplikáciu, ktorá vás prevedie dolnou častou obce v čase pred jej vypálením. Táto aplikácia je výsledkom práce firmy ENLI z Košíc za podpory Vlády SR. Za podporu a prácu im patrí veľká vďaka. Naša obec má niečo, čo posilní jej historickú hodnotu a nedá zabudnúť na Krvavú nedeľu.

Vzdelávacia aplikácia znázorňuje zničené objekty v našej obci, ktorá bola počas druhej svetovej vojny postihnutá fašistickými represáliami. Projekt chce týmto inovatívnym spôsobom priblížiť širokej verejnosti tragické udalosti, ktoré sa odohrali v obci počas druhej svetovej vojny, aby ich ľudia lepšie pochopili a snažili sa im v budúcnosti predísť. Cieľom projektu je prispieť k prevencii násilia, xenofóbie, neznášanlivosti a rasizmu.

Aplikáciu si môžete stiahnuť tu https://enli.sk/ostry-grun/

autor fotografií a videa: Vladimír Janovič

Dátum vloženia: 29. 3. 2019 9:50
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 1. 2020 18:26
Autor: Správca Webu