Menu
Ostrý Grúň
Ostrý Grúň

MIKULÁŠ V NAŠEJ OBCI

Štvrtkové mrazivé dopoludnie začalo v našej obci privítaním Mikuláša na "Farme u Šimona", kde deti z materskej školy mali možnosť ho privítať ako prvé. Po príchode na farmu boli všetci veľmi prekvapení, pretože nás privítala krásna drevená maštalka so symbolickým betlehemom v životnej veľkosti. Na úvod tejto udalosti deťom porozprával príbeh sv. Mikuláša p. dekan s ktorým sme sa spoločne pri jasličkách aj pomodlili a zaspievali vianočné koledy, čím deti netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša. Taktiež privítal medzi nami aj nášho p. farára, ktorý sa tiež prihovoril deťom. A keď zazvonil veľký zvon, srdiečka detí sa rozjasali od radosti, pretože k nám prišiel Mikuláš so svojimi asistentmi - anjelikmi a čertom. Všetky detičky mu zarecitovali básničky alebo zaspievali vianočné piesne a ako odmenu dostali balíčky plné sladkých dobrôt. Čert dnes nemal veľa práce, pretože všetky deti boli dobré a celý rok poslúchali svojich rodičov. Vo vianočnej nálade detičky za hudobného sprievodu nášho pána starostu zaspievali vianočnú koledu Búvaj dieťa krásne, čím sme ukončili prvú oficiálnu časť dnešného dopoludnia. Po skončení programu boli pripravené chutné lekvárové a tvarohové buchty a teplý čaj, ktorý nás príjemne zohrial. Na záver tejto krásnej udalosti mali deti možnosť vonku nakŕmiť somárika Šimona, ktorý bol veľmi fotogenický a priateľský.

Mikulášsky program v našej obci pokračoval podvečer pred obecným úradom, kde naše deti privítali Mikuláša, ktorý k nám prišiel netradične na koni v sprievode čerta a dvoch anjelov. Mikuláš rozdal deťom darčeky a zapálil nám stromček. K tomu všetkému sme mali dobrý punč. Veríme, že akcia sa vydarila a detičky aj rodičia odišli domov spokojní.

Týmto chceme vysloviť veľké POĎAKOVANIE organizátorom tejto krásnej a zážitkovej udalosti pre deti z materskej školy a deti z našej obce. Veľmi si to vážime a prajeme do budúcna veľa úspechov.

Dátum vloženia: 6. 12. 2019 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 12. 2019 9:44
Autor: Správca Webu

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dopravárik

Kalendár vývozu odpadu

mobilná aplikácia

 

facebook

youtube

kamera

Región Gron