Ostrý Grúň
Ostrý Grúň

Výsledky volieb do VÚC 2022 - Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK)

Výsledky volieb do VÚC 2022 - Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) 1

Výsledky volieb do VÚC BBSK zo dňa 29.10.2022 v Ostrom Grúni.

Účasť na voľbách: 72,40 %

 

Počet volebných obvodov: 1

Počet volebných okrskov: 1

Počet voličov zapísaných v zoznamoch voličov: 442

Počet voličov, ktorí sa zúčastnili na hlasovaní: 320

Počet voličov, ktorí odovzdali obálku: 318

Počet poslancov, ktorý sa mal zvoliť: 2

Počet platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby do zastupiteľstva: 286

Počet platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby predsedu samosprávneho kraja: 251

 

Počet platných hlasov odovzdaných pre jednotlivých kandidátov pre voľby na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja podľa poradia na hlasovacom lístku:

Meno, priezvisko, politická strana, počet platných hlasov

  1. Michal Albert, PhDr., PhD., Komunistická strana Slovenska - 2
  2. Maroš Čupka, Bc., DiS. Art., Socialisti.sk - 4
  3. Rudolf Huliak, Ing., Národná koalícia/nezávislí kandidáti - 41
  4. Marek Kotleba, Mgr., Kotlebovci – ľudová strana naše Slovensko - 43
  5. Ondrej Lunter, Mgr., nezávislý kandidát - 62
  6. Marek Modranský, Mgr., nezávislý kandidát – 0 (vzdal sa kandidatúry)
  7. Adrian Polóny, PhDr., nezávislý kandidát - 42
  8. Jozef Sásik, Ing., Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku – 5
  9. Miroslav Suja, PaedDr., Mgr., Republika - 52

 

Počet platných hlasov odovzdaných pre jednotlivých kandidátov pre voľby na poslancov zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja podľa poradia na hlasovacom lístku:

Meno, priezvisko, politická strana, počet platných hlasov

1. Kamil Danko, SMER – sociálna demokracia, REPUBLIKA - 140

2. Branislav Jaďuď, Mgr., MVDr.,MBA, Slovenská národná strana - 34

3. Vladislav Lalka, JUDr., nezávislý kandidát - 4

4. Anton Mihálik, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI - 8

5. Peter Michálik, RNDr., HLAS – sociálna demokracia - 10

6. Ivan Pokrívka, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku - 32

7. Marián Šurjanský, PhDr., Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia, Občianska konzervatívna strana - 81

8. Ján Tomáš, Ing., HLAS – sociálna demokracia - 119

9. Rudolf Vallo, Mgr., Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia, Občianska konzervatívna strana - 72

10. Lucia Žarnovičanová, Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko - 18

 

Vo volebnom obvode sa volili 2 poslanci.

Dátum vloženia: 29. 10. 2022 23:12
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 10. 2022 23:18
Autor: Správca Webu

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Dopravárik

Kalendár vývozu odpadu

mobilná aplikácia

 

facebook

youtube

kamera

Región Gron